Select Page
Градоначалникот Ногачески изрази жалење за пожарот во Ковид-центарот во Тетово

Градоначалникот Ногачески изрази жалење за пожарот во Ковид-центарот во Тетово

Во име на Општина Дебрца и во мое име, сакам да изразам искрено🖤 сочувство до семејствата и роднините на жртвите кои несреќно ги загубија животите во страшната несреќа која се случи синоќа во Тетово.Во овој тажен момент, нашите мисли се со сите нив. На сите повредени во несреќата им посакуваме брзо закрепнување.🙏

Големина на Фонт
Контраст