Select Page
Велигденска честитка од градоначалникот Ногачески

Велигденска честитка од градоначалникот Ногачески

Почитувани сограѓани – православни христијани,

Христовото Воскресение, како најторжествен христијански празник, кога ја славиме победата на животот над смртта, нека Ви донесе радост, среќа, спокој и благосостојба во Вашите домови, како и здравје, достоинствен живот и хармонија во Вашите семејства.

Упатувајќи срдечни честитки, на сите верници Ви посакувам среќни и благословени празнични денови, исполнети со радост, среќа и благодат.

Нека ни е честит и вековит големиот христијански празник Велигден !

ХРИСТОС ВОСКРЕСНА!