Select Page
Новогодишна честитка од градоначалникот Зоран Ногачески

Новогодишна честитка од градоначалникот Зоран Ногачески

Почитувани сограѓани,

Сакам најтопло да Ви ја честитам Новата година со најискрени желби.

Посакувам во новата година да го исполниме нашето секојдневие со љубов, верба и надеж и заеднички да продолжиме да ја градиме нашата и иднината на нашите деца.

Заедно да придонесеме во исполнувањето на новите предизвици, да изградиме пат кон напредокот на нашата заедница и сите заедно посветено да работиме на остварување на нашата заедничка цел, подобра и понадежна општина Дебрца.

 

 Ви посакувам многу здравје, среќа, бериќет и успех  во Новата 2020 година.

Да сме здрави и живи.